• #PRZERWA NA CZYTANIE 2023

Przeprowadzona w naszej szkole Przerwa na czytanie przyciągnęła wielu miłośników książek. To akcja organizowana w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” oraz Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Do akcji czytania włączyła się cała obecna w szkole społeczność: oprócz uczniów, grona pedagogicznego również pracownicy obsługi szkoły. Łącznie 237 osób. Dla młodszych uczniów klas 0-3 zorganizowana została „Strefa czytania”. W niej mieli okazję posłuchać wspaniałej interpretacji książki Kingi Grabowskiej-Bednarz „Pan Paluszek”. Nauczyciele, pracownicy szkoły i sami uczniowie w pięknej jesiennej atmosferze czytali wiersze prezentujące ciekawe przygody Pana Paluszka. Po lekturze mogli pochwalić się swoim uważnym słuchaniem lektury. Najmłodsi uczniowie zachęceni zostali również do wykonania prac obrazujących przygody bohatera książki. Prace nadal są dostarczane do biblioteki. Wśród nich wyłoniony zostanie zwycięzca – autor najciekawszej pracy. Z kolei starsi uczniowie przez chwilę mogli posłuchać fragmentu książki  Carlosa Ruiz Zafona pt. „Cień wiatru” w interpretacji pani dyrektor Małgorzaty Gancarczyk. Następnie zostali zaproszeni do samodzielnej cichej lektury przyniesionych przez siebie książek. Akcja Przerwa na czytanie spodobała się uczniom. Od razu pobiegli do biblioteki szkolnej wypożyczyć nowe książki. Dodatkowo już pytają o kolejną Przerwę na czytanie.

PRACE UCZNIÓW: